Autor

Mário Petreje

Autor výstav VOAYER je Mário Petreje. Otec, syn a duch Svätý… Má dve krásne deti Sarah Alexis a Maximus Alexis, a úžasnú partnerku Nelianu.

Prvú Výstavu nahých žien zorganizoval v roku 2016. V decembri 2016 usporiadal druhú Výstavu nahých žien a opäť v Bratislave. Bola neúspešná a doposiaľ z nej boli zverejnené iba tri fotografie. „Na túto výstavu nie som hrdý, no som veľmi rád, že som ju urobil. Aj keď som po nej zažíval ťažké obdobie, nakoniec som sa rozhodol, že neskončím ale posuniem celý projekt na vyšší level.“ V roku 2017 výstavu usporiadal prvý krát v Prahe. V roku 2018 sa výstava opäť konala v Prahe no prvý krát v galérii – Galéria Tancujúci dom. Túto výstavu si bola okrem rodiny autora pozrieť aj jeho babka. „Výstava je pre všetkých dospelých ľudí s otvorenou mysľou a bez predsudkov.“

Desiatky rozhovorov, stovky reportáží a článkov, tisíce návštevníkov, stovky tisíci videní na youtube a milióny oslovených ľudí. Aj toto všetko vyprodukovalo množstvo otázok. Jednou z nich bola, prečo iba ženy. Ešte v roku 2018 sa v Prahe uskutočnila prvá Výstava nahých mužov.

V roku 2018 vychádza kniha JA, VOAYER, v ktorej autor opisuje svoju životnú cestu pri budovaní projektu VOAYER. Opisuje ako pred prvou výstavou už rok žil v kancelárii a napriek tomu sa pokúsil usporiadať prvú udalosť svojho života a bez finančných prostriedkov.

V roku 2019 otvoril VOAYER GALLERY, galériu so stálou expozíciou skutočných nahých ľudí. Tento projekt však po troch mesiacoch musel ukončiť neúspechom.

Aj vďaka uvedomeniu si vlastných chýb či úspechov, vidí potenciál a potrebu projektu VOAYER v životoch dnešných ľudí. Napriek vlastným zlyhaniam, dokázal udržať projekt vďaka investorom. Výstava nahých žien sa tak v roku 2019 vrátila na Slovensko do nádherných priestorov ZOYA GALLERY. A vidíme sa aj v roku 2020…

„Výstava VOAYER má zmysel. V dnešnej dobe sociálnych sietí sa väčšina komunikácie odohráva online. Ľudia považujú za normálne prezentovať sa cez rôzne filtre či v situáciách, ktoré s ich skutočným životom nemajú nič spoločné. Tvoríme si okolo seba ilúziu života. A často takú, akú by sme v podstate ani nechceli. VOAYER ukazuje ľudí takých, akí naozaj sme. Plní pudov, pocitov, vzrušenia, porozumenia, rešpektovania a v neposlednom rade sme plní lásky. A láska sa neočakáva, láska sa poskytuje. VOAYER je najvzrušujúcejšia výstava toho najskutočnejšieho a najkrajšieho umenia – umenia žiť.“

Keď chcete vidieť ako vyzerajú skutočné ženy, príďte na výstavu VOAYER. Ktorúkoľvek.

Na svojom instagrame okrem iného uverejňuje aj stránky zo spomínanej knihy JA, VOAYER. Sledujte profil autora najvzrušujúcejšej výstavy na svete…. 

Ľudia sú umenie.


%d blogerom sa páči toto: